În viaţă ni se întâmplă tot felul de surprize, însă este esenţial ca cele neplăcute să se întâmple mai mereu altora. Iar dacă cumva nu este aşa, atunci preferăm mereu să trăim în viaţa altora.
Şi de cele mai multe ori ne încurcăm atât de mult în iţele măreţei noastre existenţe încât uităm să fim fericiţi. Ş-asta numai pentru că ne-am obişnuit să ne cultivăm o religie a nefericirilor.
Se afișează postările cu eticheta filozofie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta filozofie. Afișați toate postările
luni, 10 mai 2010
joi, 6 mai 2010
ne aşteaptă mai muuuultttttt
Părerea mea este că muzica-i cea care îţi anesteziază sufletul când vine vorba de durerea pricinuită de iubirea neîmpărtăşită. Desigur, fiecare dintre noi iubim la diferite ore şi nopţile noastre se aştern în diverse emisfere.
luni, 3 mai 2010
Pesimist//optimist//realist
Sunt o persoană realistă care s-a obişnuit să manevreze pesimismul cu optimism. Probabil o să devin altfel de om atunci când o să-mi dau seama ce caută viaţa mea în mine. Sau poate că nici atunci n-o să mă schimb. Teoretic, ar trebui să mă mulţumesc cu puţin.
Despre ce caut eu în viaţă nici nu mai spun, pentru că am fugit tot timpul de oamenii care nu ştiu ce vor, iaracum mă învârt şi eu cu ei în cerc.
Despre ce caut eu în viaţă nici nu mai spun, pentru că am fugit tot timpul de oamenii care nu ştiu ce vor, iaracum mă învârt şi eu cu ei în cerc.
Etichete:
filozofie,
optimist,
pentru inimi,
pesimist,
realist
joi, 4 martie 2010
()
Cu siguranţă că majoritatea avem prea multă imaginaţie şi, din păcate, o folosim pentru a ne alimenta paranoia în loc de să o direcţionăm într-un scop creativ. Probabil de-aia suntem deja obosiţi la prânz.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

